...just lovely poodles
Naše feny > Beatrix Sunny Teschiro
Naše štěňata > Odchovy > Vrh B > Beatrix Sunny Teschiro

Ch. Beatrix Sunny Teschiro

Český šampion, Polský šampion

otec: Christoffer Lovely Golden Hančin květ
matka: Agnes z Karlového ranče

Betynčina galerie >>>
Výstavy a tituly >>>

Rodokmen >>>

Betynčina štěňata:  vrh F >>>

Střední aprikot fena, narozena 3.6.2005

zemřela 03.03. 2015

Koeficient příbuzenské plemenitby: Fx = 2,4460% (Podle Wrightova vzorce)

Zbonitována: 9.6.2007
Výsledek bonitace: chovná, v současnosti penzionovaná
Výška/Délka: 37/42 cm

Vyšetření luxace pately (PL): 0/0
Oftalmologické oční vyšetření: při pravidelném vyšetření odhalen šedý zákal (katarakta)
Vyšetření OptiGen (prcd-PRA): A (Normal/Clear)
Vyšetření - Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR (prcd-PRA): A (Normal/Clear)

Sourozenci
Bertík Teschiro >>>
Benjamin Teschiro >>>
Bonaparte Teschiro >>>
Belinda Blondy Girl Teschiro >>>

Betynka 2007 :-)

Starší povídání o Betynce >>>

Ani Betynka v roce 2007 vůbec nezahálela.

MVP Brno 07
Pokud to vezmu ze stránky výstav, tak se zatím umístila nejlépe ze všech našich pudlíků, které jsem zatím měla šanci vystavovat. Poté co jsme si zkusily premiéru na Krajské výstavě v Mladé Boleslavi a troufly si na klubovou výstavu v Roudném u Českých Budějovic jsme stačily zopakovat stejný úspěch na Krajské výstavě v Hradci Králové. A protože se předvádíme rády, zkusily jsme i Mezinárodní výstavu v Brně. Pan rozhodčí byl velmi náročný, ale i tak jsme získaly nejen našeho prvního CACe, ale nečekaně i CACIBa, v což jsme ani nedoufaly. V létě je u nás doma výstavní pauza, proto jsme v krasojízdě pokračovaly až na podzim. Další klubová výstava tentokráte ve Smiřicích nám vynesla nejen čekatelství klubového šampióna, ale i dalšího CACe a Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi den nato dalšího CACe ale i r.CACIBa od uznávaného znalce aprikotů pana Dr. Rudolfa. Naše první mezinárodní výstava v zahraničí byla v Polské Wroclawi, kde Betynka opět zabodovala a odvezly jsme si ocenění CWC a CACIB. Další mezinárodní výstavy v zahraničí se bohužel již nekonaly. Jednou technické komplikace s autem a podruhé štěňátka překazily další výlety na Slovensko a do Polska. V listopadu jsme se zúčastnily ještě další klubové výstavy v Praze a vyběhaly si dalšího čekatele na klubového šampióna a CACe. Doufám, že se nám bude dařit i v dalším roce a podaří se nám i přes relativně krátkou výstavní kariéru dojezdit tituly, které jsme rozjezdily.

to snad také jednou zvládneme...
pozdrav z Točníku
A protože jsem už psala, že Betynka je vášnivý aportér, rozhodly jsme se s ní zkusit flyball. Dá se říci, že je to jen pro radost a Betynku to docela baví. Myslím, že pokroky se zrovna u nás dějí jen velmi pozvolna, ale nás to nijak netíží. Hlavní je, že Betynku to baví. V tomto ohledu jsme ji bohužel zanedbávali na podzim. Díky mému pracovnímu vytížení a Honzově škole se už nenašel čas a někdy ani ta chuť. Ale hned v zimě, v lednu, bychom to chtěli napravit. :) Betynka se s námi zúčastnila mnoha akcí. Ať už to byl flyballový víkend a nebo výlet s pudlem na Točník a Žebrák, dělala vždy dobré jméno nejen nám, ale i pudlíkům všeobecně. A na podzim nesmíme zapomenout na Křeseticebest, S negaučáky po hradech a nebo na Královskou cestu nejen s královákem.

všímejte na mě...
V příštím roce bychom Betynce chtěli dopřát radost být maminkou. Ukázalo se, že najít toho pravého, aby splňoval všechny naše představy není tak jednoduché, ale nakonec se i pár potenciálních zájemců rýsuje. Nechte se překvapit a pokud byste měli zájem o štěňátko po naší úžasné (jak jinak ;-) ) holčičce, dejte nám vědět. Pevně věřím, že štěňátka budou stejně krásná jako ta poslední, ač jim to mnozí zlí jazykové rozhodně nepřejí. Inu nepřejícnost se bohužel najde všude.

milovnice pohybu
Vlastně bychom ještě měli dodat, že Betynka nejen dosáhla pokroků na poli výstavním či sportovním, ale i jiném. Již delší dobu Betynka umí štěkat na povel a jde jí to bezvadně. Naučila se i chodit po zadních a dogdancingové otočky. A to ani nemluvíme o jejích hlídacích kvalitách, kdy dokáže uhlídat nejen naše patro, ale nejméně i jedno pod i nad námi.

Již delší dobu také víme, že naše blonďatá slečna miluje plyšáky všeho druhu - a dnes už víme, že čím větší, tím lepší. A také to, že se velmi rychle naučila spouštět hrací strojky takových těch ozvučených. Třeba hýkacího osla (přezdívaného "epileptický osel"), toho má velmi ráda - asi proto, že ho ukradla naší spolubydlící. A samozřejmě ho spouští v těch nejlepších okamžicích. Třeba když je člověk do něčeho zabraný a snaží se soustředit. To by jeden kolikrát pak vyběhl stropem i s židlí...

TePe (drobné dodatky Xyl), 8.1.2008