...just lovely poodles
Naše feny > Amanda Teschiro
Odchovy > Vrh A > Amanda Teschiro

Amanda Teschiro

otec: Antonio z Hrapolu
matka: Agnes z Karlového ranče

Amandina galerie >>>
Výstavy a tituly >>>

Rodokmen >>>
Rozšířený rodokmen >>>

Amandina štěňata:  vrh D >>>  vrh E >>>  vrh G >>>  vrh J >>>

Střední aprikot fena, narozena 13.6.2004

zemřela 19.08. 2020
Koeficient příbuzenské plemenitby: Fx = 3,2478% (Podle Wrightova vzorce)

Zbonitována: 20.5.2006
Výsledek bonitace: Chovná, v současnosti penzionovaná
Výška/Délka: 40/42,5 cm
Vyšetření luxace pately (PL): 0/0
Vyšetření dysplazie kyčelního kloubu (DKK): A/A
Oftalmologické oční vyšetření: negativní 10/2011 - 10/2012
Vyšetření OptiGen (prcd-PRA): A (Normal/Clear)
Vyšetření - Ústavu živočišné fyziologie a genetiky AV ČR (prcd-PRA): A (Normal/Clear)

Sourozenci
Andrew Teschiro
Amálka Teschiro
Amity Teschiro
Archibald Teschiro


Starší povídání o Amandě >>>

Amanda se od vydání minulého článku mezitím stala maminkou dvou vrhů štěňátek. V jednom případě byl otcem český pejsek - Marty (MrMarty Aureus Ytaner) a v druhé případě se stal tím vyvoleným Kevin (Sisterhood Fatboy Slim) ze Švédska. Štěňátka si v obou případech velmi užívala. Poprvé je to samozřejmě jiné než podruhé. Dokonce bych řekla, že si je podruhé užila víc, protože už věděla do čeho jde.

Povahou zůstala naprosto stejná. Sice se před naším odjezdem do Švédska musela odstěhovat nazpět k mým rodičům do východních Čech, ale na druhou stranu velmi rychle pochopila hierarchii v naši smečce a zjednala si zde pořádek a místo na výsluní. Rychle předběhla Hepušku, kterou tato "politika" naprosto nezajímá a potom dokázala předběhnout i svou vlastní maminku Agnesku. Naši důchodkyni královačku sice nepředbíhá, tam je to absolutně bez šance.

Co by se slušilo dodat k povaze a temperamentu ještě? Při našem výletě za ženichem do Švédska se ukázalo, že Amanda vyhledává kontakt s lidmi, ale k pejskům je spíše zdrženlivá. Stále miluje, když ji lidé obdivují a hrdě se ukazuje. Opravdu je škoda, že ji náš studijní pobyt do Švédska překazil rozjetou výstavní kariéru.

Sice to nepatří plně k temperamentu, ale s Amandou se velmi špatně spí v posteli. Večer je samozřejmě vykázána z postele, ale někdy poté co usneme se přikrade do postele. Lehne si na deku a usne. To je problém. Protože jak člověk, tak pes, v noci mění polohu a většinou to dopadne tak, že Amanda má pro sebe celou deku a člověk se vzbudí v noci zimou. Pokud nefunguje tento scénář, tak poté co se vkrade do postele si lehne a přitiskne se k člověku. Na tom by nebylo nic špatného. Problém je v tom člověčím vrtění. Jakmile se člověk chce převrtět, tak je v obličeji kompletně omyt, aby mu Amanda ukázala, že ho hlídá a má ho ráda. Je to stále stejný náš miláček. :) I s Amandou jsme se účastnili a doufám že i v budoucnu zúčastníme dalších akcí. Amanda byla na flyballovém víkendu, ostatní akce ji zatím překazila péče o štěňátka.

A pod článkem nabízím pár fotek z našeho výletu za ženichem do Švédska. Amanda zde byla Linou kompletně přestříhána (myslím, že ji to sluší mnohem víc než když před tím). Prošli jsme s ní i tři národní parky Švédska, spali jsme v kempu, kde volně pobíhali králíci (asi upgrade, místo sekačky na trávu), zvládli cestu trajektem...

TePe 27.12.2007
úprava před focením Amanda na krátko na polštáři "sekačka" (på vindskydd)<br>v závětří cestou v parku "Copak tam asi je?" v bažinách Storre Mosse kempujeme u jezera<br>(Skirenstigen) na svačině v Karlsborgu prohlídka pevnosti Karlsborg v divočině<br>(park Tiveden) u kdysi zájezdního hostince<br>(Brahehus, Jönköping lån)