...just lovely poodles
Naše feny > Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie (Besy)

JWW#15 Anubis Midnight Lady Paganiniho symfonie (Besy)

KCHP Dorost šampion, Junioršampion Rumunska, Junior World Winner 2015, Český Junioršampion, KCHP Mladý šampion, KPaCHP Dorost šampion

Český šampion, Francouzský šampion, Český Grandšampion, Šampion KCHP, Vice Evropská vítězka 2016, Švýcarský šampion, Rakouský šampion, Slovenský šampion, C.I.B. (Interšampion), Rumunský šampion, KPaCHP šampion, KPaCHP šampion šampionů, Evropský vítěz 2019

NW-DZ (nosework základní rozlišovací zkouška), NW-NZ (nosework základní nature zkouška), NW-WZ (vyhledávání ve vodních terénech), NW-UZ (vyhledávání v urban terénech), Master of Nosework Z, Coursingový mistr České republiky 2019, Coursing Winner 2019


otec: C.I.B. DE-AT-CZ-HR-SK-PL CH Paganini Aureus Ytaner (foto)
matka: C.I.B. CZ-LU-PL-HU-RS CH JEW#12 Isis Dreamy Lady Teschiro

Galerie Besy >>>

Rodokmen >>>
Výstavy, sport a Tituly >>>

Besina štěňata:  vrh D (chov. stanice Paganiniho symfonie) vrh E (chov. stanice Paganiniho symfonie) vrh H (chov. stanice Paganiniho symfonie) vrh J (chov. stanice Paganiniho symfonie)

Střední aprikot fena, narozena 16.05.2014

Koeficient příbuzenské plemenitby: Fx = 2,29 % (Podle Wrightova vzorce)

Zbonitována: 27.02. 2016
Výsledek bonitace: CHOVNÁ
Výška/Délka: 41/43 cm

DNA profil
Vyšetření luxace pately (PL): 0/0
Vyšetření dysplazie kyčelního kloubu (DKK): B/B
Vyšetření dysplazie loketního kloubu (DKL): 0/0
Oftalmologické oční vyšetření: Negativní 02/17 - 02/18
Von Willebrandova nemoc, typ I (vWD I): Mutace nebyla detekována (N/N)
Vyšetření Dajbych Slovakia Laboratory (prcd-PRA): N/N (Normal/Clear)
Degenerativní Myelopatie (DM): Vemodia Heterozygotní mutanta (Přenašeč, B)


Majitel: Petra Kastlová, ch. stanice Paganiniho symfonie, PetraEster.Kastlova@seznam.cz, Praha, Česká republika
Spolumajitelé: Manželé Valčíkovi ch. stanice Teschiro, info@teschiro.cz

Bésule, Bésa, Besinka, náš druhý pudl vlastněný institutem spolumajitelství. Realita je tedy taková, že žije se svou paničkou Petrou Kastlovou a u nás je vždy jen chvilku, většinou na nějakou výstavu. Na tu si ji buď půjčíme anebo přijíždí i s paničkou a svým doprovodem v podobě celé smečky.

Bésulku je těžké popsat, ta se musí zažít. Doma je to naprosto bezproblémový pejsek. Někam poblíž vás se stočí do klubíčka a dohlíží z větší či menší bízkosti na prováděné činnosti. Pokud má pocit, že si ji čověk dlouho nevšímá, sama se přijde pomazlit, upozornit na sebe. Má ráda chování na klíně a spaní s člověkem v posteli. Se mnou spí bezproblémově, většinou ji ráno najdu stočenou do kubíčka nebo nataženou někde pobíž mého těla, ideálně v horní části, v blízkosti hlavy. S Honzou se potom v noci pere o deku, asi ji budeme muset dát její vlastní, aby se všichni lidé i psi dosyta vyspali. Pokud jde o česání, to se sice neřadí mezi její oblíbené činnosti, ale jako každý pudl chápe, že jistá úprava je nutná a pokud se dělá s citem, pes i člověk si ji užívají.

Venku se toto mazlivé a bezproblémové zviřátko promění v lítajícího dráčka. Ten zkoumá blízké i daleké okolí cesty, kterou se ubíráme, je neustále v pohybu a neustále ji vše zajímá. Po mamince Síse a své babičce Lilu zdědila ohlašovací povinnosti, pokud má pocit, že je při cestě něco zvláštního, divného nebo nedejbože nebezpečného, hlasitě to sdělí. K ostatním lidem je obezřetná, ráda se přátelí a kamarádí s novými pejsky, jež potkáváme. Však má být po kom. Jak její maminka Sísa, tak tatínek Nino, milují intenzivní pohyb.

Její zatím největší náplň práce jsou výstavy, i když se věnuje s Laurou, majitelkou její sestřičky Sofči, i agility. Obě to baví, určitě jim to spolu jde výborně. A z videí, které se čas od času podaří pořídit Petře, si troufám říci, že je velmi šikovná.
Na výstavách se ji vyloženě líbí, je to prostředí, ve kterém se díky své paničce a z části i nám, pohybuje od malička. Jako správný profík jí nedělá problémy pohyb v kruhu, krásně se sama předvádí, dává do svého předvedení vždy kousek své osobnosti. Myslím, že její dosavadní úspěchy, které všichni doufáme, budou pokračovat v podobném duchu i do budoucna, nenechávají nikoho na pochybách o jejích kvalitách.

Právě teď vedle mne leží na židli, stočená do klubíčka a spinká. Dohlíží na to, abych o ní nenapsala něco špatného. ;-)

TePe 29.09.2015