...just lovely poodles
Naše feny > Isis Dreamy Lady Teschiro
Naše štěňata > Odchovy > Vrh I > Isis Dreamy Lady Teschiro - "Isis"

Isis Dreamy Lady Teschiro - "Sisi"

Dorost šampion KPaCHP o.s., Dorost šampion KCHP, European Junior Winner 2012, Chorvatský Junioršampion
Zagreb Junior Winner, Junior BISS, Junioršampion Chorvatského pudl klubu, Slovenský Junioršampion, KPaCHP o.s. Mladý Šampion, KCHP Mladý Šampion
Rakouský Junioršampion

Srbský Šampion, Maďarský Šampion, Polský Šampion, Lucemburský šampion, Český šampion, Rumunský šampion, Švýcarský šampion Interšampion - C.I.B., Rakouský šampion, Francouzský šampion, KPaCHP šampion šampionů

otec: IntCh. MULTICh. Edgar Allan Teschiro
(foto, Edýskova osobní stránka )
Interšampion (C.I.B.), Polský šampion, Český šampion, více...

matka: Moonlight Shadow of Regenfield

Galerie Sisinky >>>
Výstavy a tituly Sisi >>>

Rodokmen >>>
Rozšířený rodokmen >>>

Sisinčina štěňátka:  Paganiniho symfonie, vrh A >>>, Paganiniho symfonie, vrh B >>> ,  vrh M >>>,  Paganiniho symfonie, vrh G >>>

Narozena 09.11.2011

Koeficient příbuzenské plemenitby: Fx = 0,36 %  (Podle Wrightova vzorce)

Zbonitována: 29.06. 2013
Výsledek bonitace: CHOVNÁ
Výška/Délka: 36,5/38 cm

DNA profil
Vyšetření luxace pately (PL): 0/0
Vyšetření dysplazie kyčelníchkloubů (DKK): A/A
Vyšetření dysplazie loketních kloubů (DKL): 0/0
Oftalmologické oční vyšetření: Negativní 02/17 - 02/18
Vyšetření očního pozadí (PRA-OPTIGEN): Carrier B
Von Willebrandova nemoc, typ I (vWD I): N/N, Mutace nebyla detekována
Osteochondrodysplazia (OC): Homozygotní, wild type (NORMAL/CLEAR)
Degenerativní myelopatie (DM): Homozygotní, wild type (NORMAL/CLEAR)

Sourozenci:

Iceman Teschiro - "Fido" >>>>
Idefix Black Smarty Teschiro - "Idy" >>>>
Indy Jones Teschiro - "Indy">>>>
Iris Black Magic Teschiro - "Iriska">>>>
Itilia Black Teschiro - "Tyli" >>>
Izzi Sweety Teschiro - "Izinka" >>>


Majitel: Petra Kastlová, ch. stanice Paganiniho symfonie, PetraEster.Kastlova@seznam.cz, Praha, Česká republika
Spolumajitelé: Manželé Valčíkovi ch. stanice Teschiro, info@teschiro.cz

Sisinka žije s naši kamarádkou Petrou Kastlovou v Rudné u Prahy, kde ji navštěvujeme. Rozhodli jsme se zůstat spolumajitelé této malé slečny a starat se částečně o její výstavní kariéru, když to Petře pracovní nasazení neumožňuje a také bychom rádi v budoucnu odchovali jeden vrh na ch. stanici Teschiro, které zajistí pokračování linie Lilu a Sisi tak, jak bychom si ho představovali my. Toto povídání vzniklo v době, kdy u nás Sisi strávila cca jeden a půl měsíce. Měli jsme tedy větší šanci udělat si obrázek o jejich zvycích, povaze a nátuře.

Sisi, Sísa, Sisifus, když zlobí, a nebo přezdívka, která je vystihuje nejlépe: Kontakt. Miluje kontaktní ležení a lidské mazlení, společnost. Zvláště v posteli a v noci. Těžko říci, do jaké míry se jedná o naučený jev a nebo čistě její zálibu. S paničkou v Praze takto spí každý den - tedy noc co noc.

Po trochu delším pobytu u nás musím kostatovat, že se jedná o holčičku velmi vymazlenou a velmi sebevědomou, někdy až ztřeštěnou. Velmi vymazlená se manifestuje v denních rituálech, které jsme měli nařízeno dodržovat; například po probuzení člověka se MUSÍ Sisinka nejdřív pomazlit a podrbat na bříšku. Až poté může člověk vstát z postele.
Sebevědomí nás vždy a znovu překvapí na všech výstavách. Tohle malé šídlo nenechává nikoho na pochybách, kdo je tady hvězda. S pohybem a grácií ji vlastní se prezentuje v kruhu. Jen jednou tento glanc chyběl, a to na výstavě ve Francii v Montluconu. Sisi, zrovna v období hárání, nejevila sebemenší snahu bodovat o titul CACIB. Jen se hnala za fenečkou před námi, aby si ověřila, že je to fenka a ne pes.
A ztřeštěnost představím na procházkách. Naše psí holčičky (mám na mysli Elišku a Lilu) mají po dvou atacích celkem oprávněně strach z ostatních psů - hlavně velkých a proto pouští preventivně hrůzu na kolemjdoucí velké psy. Sisi vnímá celou problematiku trochu jinak: "Psů se nebojím, ale ráda svým pištivý hláskem podpořím své dvě kolegyně." Protože když jde sama s člověkem, každého psa nadšeně uvítá a hraje si s ním. Ve smečce ne. A narozdíl od našich zvířátek, tahle dáma nemá moc velkou důvěru k lidem. Takže spíše štěká na kolemjdoucí. Z toho jasně plyne, že u nás se vyštěkala dost a dost. Ne, tak to není, postupně jsme ji vysvětlili, že hlasové projevy takového ražení netrpíme. Jediné, na co reagovala vždy a nelíbili se jí, jsou sportovci chodci s hůlkami na nordic walking. Nicméně i toto jsme postupně vychytali. Stačí si ji k sobě přivolat a nechat člověka přejít kolem nás.

Za co ji ale musím trochu pokárat je její orientační smysl. Lépe řečeno, její procházky bez nás v lese. Nejprve si to namířila do lesa, kde potkala "ochránce lesa" - myslivce. Takže jsme dostali vynadáno, že honí zvěř, která je "unavená" po zimě, která tady vůbec nebyla (ta zima). No fajn. On si myslel něco o ignorantských cizincích a já zase něco o zvláštních švýcarech.
Další trik, který předvedla bylo ztrácení se. Když se vydá Lilu na průzkum okolí, mohu se spolehnout na její orientační smysl, protože se vrátí a najde mne. Sísa ne. Potom co jsme ji jednoho krásného dne, kdy jsem si zapomněla telefon doma na stole, hledala 3 hodiny a nenašla, střídaly se ve mě pocity od přetržení psa na dva toye a nebo zahrnutí láskou, že se konečně vrátila. Nevrátila se. Nakonec jsme informovali kantonální policii a kantonálního veterináře, o ztraceném pudlovi. Do půl hodiny následoval telefonát, že je v záchranném centru.
Ztrácení jsme sice nezvládli úplně odbourat, ale zvládli jsme ho trochu usměrnit a potlačit do snesitelné míry.

Protože druhá panička, Petra, se výcviku jako takovému věnuje spíše okrajově (ještě méně než moje maličkost), dala jsem si za úkol rozšířit obzory i v tomto bodě. A docela nám to spolu šlo. Naučila se velmi rychle assesoir (tedy "sednout", v praxi "así") náš povel pro sedni. Stejně bravurně zvládla i povel lehni, popros, zůstaň a ke mně. Povel dej pac jsme zvádli tak napůl, stejně jako k noze. Podporovali jsme také její čichové schopnosti naši oblíbenou hrou Hledej (dobroty poschovávané po místnosti a pes je musí sám najít bez pomoci člověka). Je zajímavé, že ačkoli sama a ráda nosí hračky, na povel aport nám hračku nikdy nepřinesla. ;-)

Co můžu po naší zhruba měsíční zkušenosti se Sísou napsat s jistotou - je to vskutku osobnost, se kterou se příjemně žije a o něco méně příjemně spí. Stala se naše zlatíčko a další vykutálenou aprikotkou ve smečce. :-D

TePe 05.05.2014