...just lovely poodles
Naši pudlové > Chanson d'ete Compliment - "Kompi"

Chanson d'ete Compliment - "Kompi"

Rumunský šampion, Rakouský šampion, Österreich-Ungarn Sieger 2018, C.I.B. (Interšampion), Český šampion, Český Grandšampion, Slovenský šampion

NW-DZ (nosework, základní rolišovací zkouška), NW-UZ (nosework, základní urban zkouška), NW-WZ (vyhledávání ve vodních terénech), NW-NZ (nosework, základní nature zkouška), Master of Nosework Z

otec: Novyi Bibilott Tonnay-Charente (foto)
Interšampion (C.I.B.), šampion Ruska, Estonska, Finska, Finnish Winner 2010

matka: Chanson D'ete Athena (foto)
Interšampion (C.I.B.), Baltic šampion, šampion Estonska, Finska, Lotyšska, Litvy, Lotyšský vítěz 2014, Junioršampion Estonska

Kompiho Galerie >>>
Kompiho výstavy, sport a tituly >>>

Rodokmen >>>

Narozen: 26.07.2015

Koeficient příbuzenské plemenitby: 2,00 %  (Podle Wrightova vzorce)

Zbonitován: 20.05.2017
Výsledek bonitace: chovný
Výška/Délka: 42/45 cm
Vyšetření luxace pately (PL): 0/0
Vyšetření dysplazie kyčelních kloubů (DKK): C/C
Vyšetření dysplazie loketních kloubů (DKL): 0/0
Oftalmologické oční vyšetření:Negativní 12/2021 - 12/2022
Zuby: Všechny zuby, nůžkový skus

DNA profil
Vyšetření Prcd-PRA: N/N (Normal/Clear - A) po rodičích, testovaný
Von Willebrandova nemoc, typ I (vWD I): N/N (Normal/Clear)
Vyšetření Degenerativní Myelopatie: N/DM (exon 2) - přenašeč
Vyšetření chondrodysplazie: N/N (Normal/Clear)
Vyšetření Neonatální encefalopatie: N/N (Normal/Clear)
Maligní hypertermie: N/N (NORMAL/CLEAR)

Kompi je otec štěňátek:

bez označení

Majitel: Petra Kastlová, ch. stanice Paganiniho symfonie, Česká republika, Rudná

Kompi je takový pejsek, nikdy neříkej nikdy. Aneb, červeného pudla do smečky nechci (Petřina slova) a potom, když hledal již potřetí nový domov, neváhala a přihlásila se o něj. Tedy, hlásila se o něho dvakrát, ale poprve dala chovatelka přednost někomu jinému. Podruhé již Kompi putoval k Petře. Myslím, že ti dva se dlouho hledali a oba dva měli od prvního seznámení jasno, že se narodili pro sebe.

Jak jsem zmínila, Kompi neměl lehký start do života, když k nám přijel, měl spoustu traumat a negativních stránek. Láskou a směřováním se většinu z nich podařilo odstranit. Jako jeden z mnoha zmíním jeho počáteční averzi k mužskému pohlaví. Když poprve viděl Honzíka, vydržel na něho přes 3 hodiny štěkat až do úplného vyčerpání. No a dnes jsou spolu velmi zadobře.

Kompi patří také mezi vysoce aktivní až hyperaktivní pejsky. Jde se něco dělat?! No já jsem přeci první na řadě a hlásím se jako dobrovolník. Díky tomuto přístupu se vlastně odkoukáním naučil hledat vzorky na noseworku a velmi rychle pochopil smysl tohoto sportu. Přesně ví, co se po něm chce. Někdy je pro svou přehnanou aktivitu příliš hrrr a udělá chybu.

Jeho aktivita byla vlastně důvod, proč se postupně seznámil i s běháním za střapcem. Nejprve na pískové dráze při dog racingu, následně po splnění coursingové licence se aktivně zapojil i do tohoto sportu. Spolu s Leonkem mají jednu běhací sezónu za sebou a v celkovém součtu si vyběhal třetí místo v FCI IX skupině za rok 2018.
Pro jeho hlavu a atraktivní vzhled ho také aktivně vystavujeme. Rozhodčím se tento typ pudla líbí. Na kurzu výstavního předvádění, kam jsme ho přihlásila, protože jsem si nebyla jistá jeho vztahem k ostatním pejskům v kruhu a reakcí na mužské rozhodčí, se mimo jiné naučil stát sám v postoji navolno. Tento prvek často využívá v kruhu, vypadá to vysoce efektivně. Kompi postupně nabral díky sportu svalovou hmotu a díky péči o srst se posunul z naprosto zholeného střihu, ve kterém přicestoval, do střihu moderního a nyní se vystavuje v baby střihu. Dokázal se prosadit jak mezi českými, tak i evropskými psy. Díky tomu si vyběhal některé šampionáty a velmi brzy splnil i podmínky pro udělení titulu nejvyššího, a sice interšampiona, C.I.B. Věřím, že další tituly budou přibývat.

Co se nepodařilo úplně odbourat je jeho hlídací povinnost, za svou osobu ho řadím k pejskům uštěkaným. Pokud spí s paničkou u nás, jakmile vrznou dveře, Kompi okamžitě hlásí. Také si hlídá své teritorium. K jeho špatným vlastnostem bych také zařadila značkování, velmi časté a všude. Doma proto nosí protičůrací pás.

Ale abych ho nepomlouvala a trochu přiblížila, jak je to myšlené s tím, že se s Petrou hledali. Je vysoce kontaktní psík, rád se mazlí a uklidňuje tím, že miluje ležení u osoby nebo přímo na ni. Ale není to vlezlé, je to velmi příjemné a decentní. Třebas při sezení na židli se stulí hned vedle mne a jen tak mimochodem se opírá o mou nohu. Příjemně tak hřeje. Petra má toto kontaktní spaní ráda, dává ji pocit jistoty, že ji někdo hlídá. Z toho je tedy jasné, že Kompi nežije s námi, ale s Petrou a u nás je na častých návštěvách.

TePe 29.12.2018